Tipy na cestování

Azorské ostrovy které se nachází na portugalské souostroví mají rozhodně co nabídnout.

Donovaly představují slovenskou horskou obec, kterou najdete v západní části Nízkých Tater.

Lyžování v Rakousku je lákavou nabídkou. Nejbližší lyžařská střediska jsou z Čech vzdálená cca 250 km, takže jsou pro nás snadno dostupná.

 

Tipy na dovolenou

V Rakousku se nachází lázeńská obec,která je nedaleko Salzburgu. Její název je Zell am See

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek, které najdete v Rakousku.

Štrbské pleso - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Úvodem

PICT0034Štrbské pleso představuje velmi významné lyžařské středisko, které nemá pouze národní význam. Najdete ho v nadmořské výšce 1346 - 1840 m.n.m. Leží vedle jezera. Užijte si zde lyžařskou sezónu, která vám dopřeje vše, co si představuje pod dokonale prožitou zimní dovolenou.

 

Lyžařský areál Štrbské Pleso

Štrbské Pleso patří do komplexu Park snow Vysoké Tatry stejně jako další známé slovenské lyžařské areály, kterými jsou Tatranská Lomnica, Jakábkova louka, Hrebienok, Ždiar a Stary Smokovec.

A jak se sem dostanete z Čech? Autem je nejvhodnější trasa  Žilina - Ružomberok - Tatranská Štrba nebo z Liptovkého Mikuláše na Liptovský Hrádok a Podbánské.

Vlakem budete putovat do Tatranské Štrby, která je na trase  Praha - Žilina - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Poprad a dále zubačkou na Štrbské Pleso. Celková vzdálenost od Prahy je cca 550 km.

 

Strbske_zima_2009

Ve Ski Štrbské Pleso na vás čeká 6 sjezdovek. Z toho pět červených (Esíčko, Spojka a Iterski, Solisko I., Solisko II. a Interski I.) a jedna modrá (Interski II.). Nejkratší sjezdovka má délku 80 m, nejdelší 2 300 m.

Součástí areálu je také skokanský můstek. Dáváte přednost běžkám? I na ně se sem můžete těšit. Čeká tu na vás mnoho běžeckých stop, které jsou upravené do 4 okruhů. Délka a převýšení záleží jen na vaší fyzické kondici. Můžete se vydat na trasu 5 - 30 km a převýšení tu je 52 - 135 m. Celkem je tu 32,5 km běžeckých tras.

V areálu můžete také využít bezplatného skibusu, který vede od hlavního parkoviště, kde se nachází i Tatranská elektrická železnice. Odtud se dostanete až přímo k lyžařskému areálu.

V roce 1970 se v tomto středisku konalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Kromě toho se zde pořádaly také soutěže Světového a Evropského poháru a celkově se tu dodnes díky ideálním sněhovým podmínkám konají různé mezinárodní soutěže a závody.

Omrzí-li vás lyžování a nechce-li se vám ani nikam na pěší výlet či za jiným sportem, využijte zdejší restaurace a bary, ve kterých si můžete dát něco dobrého k jídlu či nějakou sklenku alkoholu na zahřátí. Je tu také bazén a sauna.

 

Budete-li potřebovat další (nebo aktuální) informace týkající se tohoto lyžařského střediska, obraťte se na adresu: Správa střediska PARK SNOW, 059 85 Štrbské Pleso. S lyžařským areálem můžete komunikovat také emailem ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) či prostřednictvím telefonu (+421(0)52-449 2343).